Senin de KÜTÜPHANEN Olsun #1 - İlk Okula Gönderdim Bakalım

Merhaba. Sizlere mi diyeyim yoksa tüm herkese mi bilemedim. Bu güzel haberi sizlere aktarmak için heyecanlanıyorum.


Bildiğiniz üzere 21 Aralık 2015 yani yine bir pazartesi günü SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİ başlatmış bulunmuştum. Aradan tam tamına 54 gün sonra ilk okulumuza gönderme yapmış bulunmaktayım. İlk gönderdiğimiz okul Bitlis'te Arpalıseki Köyü İlkokulu. Projemin hakkında detayları öğrenmek için buraya tıkla.
Gönderdiğim kitapların isimleri ve sayıları.

Okul Hakkında

Bitlis Arpalıseki köyünde küçük bir okul. Sınıf bakımından 4.sınıfa kadar var. Ancak 1 ve 4.sınıflar ayrı , 2 ve 3.sınıflar birleşik sınıfta ders görüyorlarmış. Isınma seçenekleri ise okul sobayla ısınıyor. Kütüphane bakımından maalesef yeterli seviyede kitapları bulunmamaktadır. İnşallah yolladığım kitaplar az da olsa onların işine yarar. :)

Nereden Buldum, Ulaştım?


İnternet üzerinden araştırmalar yapıyordum ve Bir Silgi Bir Kalem internet sitesini keşfettim. Burada birçok konuda yardım bekleyen okullar, öğrenciler mevcut. Umarım sizlerinde bir konuda yardımcı olabileceğiniz okul, öğrenci olacağını umut ediyorum. Bu internet sitesi üzerinden araştırırken Eda öğretmenin paylaşmış olduğu yardım ilanına gözüm çarptı. Buradan Eda öğretmen ile yaptığım görüşmeler sonucunda gönderme kararını aldım. Kısacası bu internet sitesi üzerinden iletişime geçmiş bulunmaktayım.


Ne Kadar Gönderildi, Daha Daha?

Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tonguç Akademi'ye teşekkürlerimi tekrardan iletirim. Ardından siz güzel kişilerin destekleri ve yolladığınız kitaplar için sizlere de teşekkürü borç bilirim. İzmir B. Belediyesi yolladıkları kitaplar ve Tonguç Akademi'nin de gösterdikleri ilgi ve yapacakları video gibi işler yaparak bana bu konuda destek oldular. Arpalıseki Köyü İlkokulu'na gönderdiğim kitap sayısı ise 233'tür.


Kitaplar Hakkında

Gönderdiğim kitapların hepsi okul düzeyine göre seçilmiş ve hepsi hikaye kitabıdır. Çoğunlukla 1-2 ve 3.sınıfların okuyacağı derecede kitaplardır. Ancak okul 4.sınıfa kadar ve ben 5-7 ve 8.sınıf soru bankası da göndermiştim. Onlar yanlışlıkla oldu ama orada illa birilerine gider ve o kitaplarda değerlenir.

Sevinç Kareleri Ve Video


 


Şuanda daha Eda öğretmenin eline ulaşmadığından fotoğraf yollayamıyor ancak çarşamba günü büyük ihtimalle fotoğraflar bana ulaşır ve bende sizlerle paylaşırım. (ELİNE ULAŞTI VE FOTOĞRAFLARI PAYLAŞTIM.) Zaten ayıklama süreci gibi düzenleme işlemlerini video çektim ancak videoları daha düzenlemediğimden
paylaşamıyorum. En kısa sürede video ve diğer görselleri sizlerle paylaşacağım.

İlk gönderimi yaptık ve inşallah daha devamı da gelir.Yazımı okuduğunuz için ve destek veren, vermeyen herkese buradan teşekkürlerimi tekrardan iletirim. Düşüncelerinizi ve aklınıza takılan soruları alt kısımda bulunan yorum kısmından yazarsanız sevinirim. Herkese iyi günler. Oradaki öğrenciler okudukça inşallah bizleri de hatırlar. :)

8 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
Uçlu Klavye
admin
15 Şubat 2016 21:53 ×

Harika bir proje olmuş. Eline sağlık

Yanıtla
avatar
15 Şubat 2016 21:54 ×

Teşekkür ederim. :)

Yanıtla
avatar
15 Şubat 2016 23:13 ×

Çok güzel Furkan. 2. projede daha fazla belediye sana kitap gönderir umarım. Videoları da paylaş kesinlikle...

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 08:02 ×

Ne iyi yapmissin, uğraşmışsın, bizler de katkıda bulunsaydık keşke. İnternetten başka okullara ulaşabiliriz belki...

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 22:35 ×

Merhaba. Teşekkür ederim. Bu sadece 1 kerelik değil devamlı yapacağım bir sosyal sorumluluk projesi. İstediğiniz zaman kitap gönderebilirsiniz, ben onları toplayıp ayırıp, gönderme yapıyorum ve burada da yazıyorum. :) Adres vb. buradan görebilirsiniz.
http://www.furkannarin.com/2015/12/seninde-kutuphanen-olsun-sosyal.html

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 22:36 ×

Çok teşekkür ederim Mustafa Abi. İnşallah belediyeler, siz güzel kişiler herkes inşallah destekte bulunur. :) Video en kısa sürede paylaşıyorum.

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 23:36 ×

Valla Furkan bu yazını okuyunca çok mutlu oldum :) Bu yaşında güzel işler yapıyorsun. İnşallah bu enerjin devam eder. Bir silgi bir kalem sitesini tweet atacam belki biri görür yardım etmelerine vesile olurum :)

Yanıtla
avatar
16 Şubat 2016 23:48 ×

Çok teşekkür ederim abi. İnşallah daha fazla okullarda daha fazla kitaplarla yine mutlu ederim. :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.