Bisiklet Anılarım #3 - 140 Km

Merhaba. Yine güzel insanlarla yaptığım gezi hakkında düşüncelerimi paylaşacağım.

Bu geziden 2 gün öncede aslında başka yerlere gezmiştik. Ardından havalarda iyi olunca bize de oralar yetmeyince aramızda konuştuk, karar verdik.


02.02.2016 (Salı) tarihli gün için Yenişehir'e gidip gelmek için kararlaştırdık. Yanımızda ki arkadaşlara da söyledik ancak çoğu o kadar zaman ve yolu göze alamadılar. Ben dahil 3 kişi sabah saat 

7.00'da buluşma noktamızda buluştuk. Yavaş yavaş yola koyulduk. Üçümüzde fırın görene kadar tempoyu çok iyi koruduk. Sonrasında yolda durup fırından yiyecek alıp çantamıza koyduk. Sonra yine aynı tempo devam ettik. 


Ta ki 3 km'lik %7 eğimin oraya ulaşana kadar. Ancak yine hızımızı o kadar çok düşürmeden ve tempo tutturarak, ulaştık. Zaten sadece yorulacak kısım o rampaydı ve onuda atlatmış bulunmaktayız. Rampadan sonra yolumuz düzlüktü. Yolumuzun üzerinde 1-2 köyü geçtikten sonra Koyunhisar köyündeki kahveye girdik. Kahvedeki insanlar iyi bir şekilde karşıladılar. Niye böyle dedim diye soracak olursanız şöyle açıklamasını yapayım. Bazı girdiğimiz yerlerde tayt vb. dar kalıplı giysiler üstümüzde olduğundan başka türlü bakış atanlar mevcut. Bu sebeple yazma isteğim bulundu.
Köyde güzel bir kahvaltımızı yaptıktan sonra birde bisikletlerimizi temizlemek vardı. Pazartesi akşamı az da olsa yağmur yağdığından yerler ıslaktı ve yerlerin ıslak olması bizi de çamur yaptı. Ancak sıkıntımız yoktu çünkü hava güneşliydi ve dönüşte zaten hiçbir şey kalmamıştı. Bunları yaptıktan sonra yolumuza devam ettik ve Yenişehir'e ulaştık.Bisiklet sürmenin verdiği zevk şehir içinde değil, şehir dışında gerçek zevki verdiğini tekrardan anladım. Yollar öyle güzel ki birde boş olunca tadından yenmedi. :) Yolda ne önümüze yaya veya araba fırlarsa derdi olmadan rahat bir şekilde gidiş- dönüşümüzü gerçekleştirdik. Neyse biz Yenişehir'e varınca birde babaanneme uğradım. Dönüşte ise Marmaracık köyüne de görüp oradan dönüşümüzü gerçekleştirdik.Çok güzel bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. Buradan İsmail ağabeyime ve Emre'yede teşekkür ederim. Böyle bir anımı da sizlerle paylaştım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Düşüncelerinizi ve sorularınızı alt kısımda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz.

7 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
8 Şubat 2016 22:40 ×

Macerayı çok güzel öyküleyerek yazmışsın. Kahve olayına gelince gerçekten komik tepkiler verenlerin halini görmek isterdim :)

Yanıtla
avatar
9 Şubat 2016 00:33 ×

Teşekkür ederim. Zaten kahve ve hele şehir içi halkı fenalar ya şahsen ben dediklerini aldırış etmedigimden , hatta gülüyorum onlara sıkıntım olmuyor. Ancak bazı kişiler takıntı yapanlar bilr mevcut. :)

Yanıtla
avatar
10 Şubat 2016 18:01 ×

Bisiklet maceralarını bende çok severim :) Güzel bir şey yapıyorsun, tebrikler Furkan ^_^ Güzel bir hobi.

Yanıtla
avatar
10 Şubat 2016 19:12 ×

Teşekkür ederim Mustafa abi. Hem hobi hem spor diyelim :) Yakinda lisans da çıkarabilirim inşallah :))

Yanıtla
avatar
Berk Özer
admin
22 Mart 2016 19:57 ×

Güzel Bir Anınmış Kardeşim Bisikletin Modeli birkaç tavsiye verirmisin acaba
şuraya da www.berkozer.xyz belki ziyaret etmek istersin

Yanıtla
avatar
23 Mart 2016 23:00 ×

Eyvallah. Modeli Bianchi Slr 200 modeli. 1.400 TL civari bir fiyati mevcut. Ama fiyat/performans ürünü. Bloguna baktim ancak şuanda mobilden baktığımdan tam göremedim. Görünüşe göre tasarımların falan hoş duruyor. :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.