Yepyeni Bir Seri Daha Geliyor!

Merhaba. Bugün yine güzel bir düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hemen fikrimi açıklamaya başlayayım.
Kendi kendime içimden konuşurken aklıma uzun süre önce bir fikir gelmişti ve dahada güzelleştirip bunu uygulamayı düşünmeye başlamıştım bile. Bence artık uygulamaya başlamanın tam zamanı.

O da Ne?
Ben normalde yazı yazmanın dışında araştırmalarla iç içe olanda bir insanım. "Peki neden araştırdıkları mı okurlarımla da paylaşmayayım? ...." diye düşünmüştüm. Böyle bir düşüncem mevcuttu.

Ardından birde soru-cevap videosu serisi yapmayı düşünüyordum. En güzeli bunları birleştireyim. Ama tabi oyun oynarken bilgi vb. videosu değil. Öyle yapmak istemedim. Onun yerine şöyle yapmanın daha iyi olacağını düşündüm. Benim yayın günlerim bilindiği üzere Pazartesi ve Cuma günleri. Bende Cuma gün ki yayına bunları ayırayım dedim. Yani şöyle olacak. Pazartesi normal yazım gelecek. Diğer yayın günüm olan Cuma günü mesela ilk hafta bilgi , öneri, eğlenceli vb. videolar gelecek. Sonraki hafta eğlence vb. videosu yerine soru cevap videosu gelecek. Yani her hafta değişmeli rol üstlenecekler. :)

Peki Eğlence Vb. Videosunda Neler Yapılacak?
Zaten sadece eğlence videosu değil.Eğlencenin yanında bazen mesela "Bu hafta ... Platformunda Oyunlar Ne Kadar Ucuzladı?" gibi, bazen de cezalı oyunlar oyunlar vb. türde videolar gelecek. Tabi sadece videoyu yüklemicem. Yine o haftaki video hakkında özet vb. yazımda bulunacak. Bu fikrimi uygulamaya geçince daha iyi anlaşılacak gibi geliyor. :)

Hadi Eğlence Vb. Anladık Soru-Cevap Nasıl Olacak?
Soru-cevapta ise sizden gelen soruları derleyip bunları elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım. Sorularınızı ilk olarak bu yayının altındaki yorum kısmına yaparsanız benim için daha iyi olacak. İlk soru-cevap videosundan itibaren sorularınızı en son yüklenen soru-cevap başlıklı yazımın altına veya en son yüklenen soru-cevap videomun altına yorum yaptığınızda oradakileri cevaplayacağım.

Evet bu yazımda buraya kadardı. Haftaya cuma ilk videom ile sizlerle birlikte olmak dileğiyle. Bu arada Pazartesi gelecek yayınını da okumayı unutmayın. Eğer sormak istediğiniz sorularınız var ise altta bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. Hepinize İyi Okumalar.

VİDEO TARAFIMCA KALDIRILMIŞTIR.
Biraz heyecandan ötürü kötü olmuş olabilir kusura bakmayın. :) Gittikçe iyi olacaktır.

4 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
5 Ocak 2016 22:47 ×

Video hataları olmadan video hazırlanmaz ki! Ben de hazırladığım videolarda hatalar yapıyorum bolca. Tabii ki ne sadece ekran görüntüsü çektiğim için hataları daha çabuk telafi edebiliyorum. Senin videodaki hata çok orijinaldi. Orijinal hata ): Devam etmelisin. Ben de kişisel bloglar ve kişisel blog yazarlarını konu alan bir e kitap hazırlıyorum ama bir türlü bitiremedim. İlk bölümü bitti sadece. İstersen PDF olarak taslağı atabilirim...

Yanıtla
avatar
5 Ocak 2016 22:58 ×

Çok güzel olur hocam. Merakla bekliyorum. Bu arada şuana kadar 3 tane video daha hazırlandı. Program kalite oranlarını düzelttim. Adobe premier pro cc kullanmaya başladım tekrardan. Gördüğünüz üzere kalite düşük gibi ama aslında full hd makine ile çekim yapıyorum. :) Birde zaten burda hoşuma gitmeyen şey ekrandan yazdığımı okuduğum felan belliydi ama doğal sonuçta koydum öyle. :) Diğer videolarda effectler felan çok daha güzel oldu. Bu Cuma yine kalite eski programla renderladığım video var ama cumartesi sohbet gibi bir yayın gelecek. Asıl orada düzelecek bu videolar hakkında değerlendirdim kendimi felan :) Güzel hocam. Seviyorum blogla uğraşmayı , videolarla , programlarla felan :) Yorumun için teşekkür ederim. (Çok merak ettim hocam kitabınızı :) )

Yanıtla
avatar
5 Ocak 2016 23:20 ×

Ben de blog için kitap tavsiyeleri bölümünü video şeklinde yapmayı düşünmüştüm fakat sonradan vazgeçtim. Blog yazman ve buna zaman ayırman gerçekten çok iyi. Sosyal medyada Facebook vs. zaman harcamak yerine blog ile uğraşmak insana çok iyi geliyor. Kitapta bu konuları ele alıyorum. Kitabı bitirince Google Play Kitaplar üzerinden dağıtacağım.

Yine video için profesyonel yazılımlar kullanman da çok iyi. Benim blogger video dersleri videolarımı da yenileme vaktim geldiği için az sonra yeni bir video ve yayın yükleyeceğim. Blog uazmaya devam etmen ve asla bırakmamanı ümit ediyorum. İletşimden gönderdiğim bağlantıdaki PDF'e bakıp eleştirilerini yazabilirsin.

Yanıtla
avatar
6 Ocak 2016 00:41 ×

Inşallah hocam. Allah izin verdiği taktirde hiç birakasim gibi bir düşüncem bile yok. Kaç senedir böyle seylerle uğraşıyorum. (7-8 yaşından itibaren böyle konulara çok merakliydim. Bir çok deneyimim oldu tabi sizler kadar değildir. Ancak yinede dahada öğreniyoruz) Bu arada suan telefonda olduğumdan yarın okuldan döner dönmez ilk isim okumak ve size geri dönüş yapmak. Yayınladığiniz taktirde de bende elimden geleni yapmaya çalışacağım :) Eğer hocam programlar konusunda isgerseniz bazi effect detaylari gibi yardimci olmak isterim :) Başka bir istek veya başka konular hakkindada her daim yazabilirsiniz hocam bana. Unutmadan kitap için banada eleştirme hakkı sunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.