Psikopat - Kitap Yorumum

Merhaba. Uzun süredir herhangi bir kitap üzerine bir yorum yazamamıştım. Şimdi ise hiç tarzım olmayan bir kitap olarak okuyup , çok hoşuma gittiği ve bu kitap hakkında yorumlarımı sizlerle paylaşacağım.
Kitap Wattpad denilen ortamdan en çok oy alarak çıkmış ve gayette başarılı bir kitap.


Kitabın Yazarı: Mihri Mavi
Basım Evi: Martı Yayınları
Sayfa Sayısı: 512

Kitabın sürükleyici bir etkisi mevcut. Hatta Nelerden Hoşlanırım #Mim adlı yayınım da hangi kitap türlerinden hoşlanırım başlığı altında çoğunlukla kişisel gelişim tarzı kitaplar dedim. Kitap aksiyon, gerilim, aşk gibi birçok kategoriyi barındırıyor.

Kitap Buket, Kağan, Cansu, Emre, Onur, Timuçin, Gül ve daha birçok karakter içeriyor. Baş roller de ise Buket ve Kağan'ı diyebiliriz. Kitap  resmen okurken insanın aklında tüm karakterlerin detaylı her şeyi canlanıyor ve gerçekten güzel bir his veriyor. Uzun zamandır böyle tarzda kitap okumuyordum. Ancak şunu anladım; gerçekten arada böyle tarz kitap okumakta gerekiyormuş.

Kitabı sınıftaki önümde oturan bir kız arkadaşım okuyordu ve incelemek istedim. Kitabı elime aldım. Giriş, tanıtım derken sayfaları hızlıca çevirmeye başladım. Okuldaki o günümün teneffüslerini resmen bu kitabı okuyarak geçirmiştim. En sonunda arkadaşım kitabı eline aldığında o gün 160. sayfaya kadar gelmiştim.

Yarın okula gelir gelmez arkadaşımı bulup kitabı elinden alıp o günümü de öyle geçirdim. O gün okul çıkışında ise 250. sayfaya ulaşmıştım. Kitabı bırakamıyordum. Bağımlılık gibi bir şey oldu. Kitabı bıraktığımda acaba nasıl bir olay olacak diye heyecanla kitabı okumak için bekliyordum. Hayatımda ilk kez bir kitapta bu kadar sayfayı okudum ve bu kadar kısa süre (4 gün) içerisinde bitirmiş bulunmaktayım. Bu kadar okudum derken ise bu kadar uzun kitap okumamıştım.


Nasıl açıklayacağımı aklımda düşünürken en güzeli kendimden örnek vermek diyerek düşündüm ve bence 5 üzerinden 4.5 yıldızı hak etti. Niye 0.5 puan eksik diye açıklamam gerekecek olursa artık kitabın sonunda anlarsınız. Ancak kitap kötü, olumsuz veya beklenmedik bir sonuçla bitmiyor. Sadece devamı var gibi bitiyor. Zaten kitabı bitirdikten sonra araştırdım ve yakın zamanda Psikopat 2'nin çıkacağı duyurulmuş. Ancak Wattpad'den mi yayınlanır yoksa oda kitap olarak mı çıkar bilemiyordum. Ama büyük ihtimalle oda kitap olarak çıkar diye tahmin ediyorum.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür eder. Sormak istedikleriniz veya görüşlerinizi yazmak isterseniz alt kısımda bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. İyi günler.

7 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
Adsız
admin
18 Ocak 2016 19:49 ×

Cok güzel yorumlamışsın yeni video geliyor mu

Yanıtla
avatar
18 Ocak 2016 22:23 ×

Teşekkür ederim... Evet çok yakında. Video yayın günlerinde paylaşılacaktır. :)

Yanıtla
avatar
19 Ocak 2016 00:29 ×

WattPat kitaplarına karşı alerjim var :) Özellikle kapakları, kitap adları felaket. Bu kitap da o ortamdan çıkmasaydı belki daha çok satardı ya da alerjiye neden olmadı :) Ne olursa olsun okumak bir şeyler yazmak güzeldir. Ben de video yayın günleri düşünüyorum. Ama videoları düzenlemek gözümü korkutuyor. Bir de çok titizim ufacık bir hatada baştan alırım videoyu.

Yanıtla
avatar
19 Ocak 2016 23:29 ×

:D Olsun hocam çekinsiz videonuzu. Düzenlemekte ayrı bir keyif veriyor gerçekten. Bırakın hocam hatalı olsun. Örnek benim ki hatalı ancak gerçekten umursamıyorum. Okulda arkadaşlarım dalga geçenler var bu konuda. Böyle şeylerle uğraşıyorum veya şu video girişleri veya birçok dalga konusu yapanlar var. Ama bazı kişileri umursamadıkça ben yükselirim. (siz yani kendi üzerinizden anlayın...) :D Wattpad bende pek okuru sayılmam. Okulda arkadaşımda fark ettim, hoşuma gitti , okudum :D :) Yorumun için çok teşekkür ederim hocam. :))

Yanıtla
avatar
20 Ocak 2016 00:11 × Bu yorum yazar tarafından silindi.
avatar
20 Ocak 2016 00:16 ×

lanet olsunki bu yorumu üçüncü yazışım. Bir türlü yayınlamak nasip olmadı. Her seferinden sıkıntı çıktı, ama yılmadan tekrar yazıyorum. Neyse yoruma geçiyorum :)
Kitap yorum yazın gerçekten güzel olmuş. Bu tür yazıları sık sık yazmanı istediğimi belirtmek isterim. Hem sen oku hemde bize vesile ol :) Wattpat da kitabın yayınlanacağını hiç sanmıyorum. helede, ilk kitabın kanlı canlı bir kitap olarak yayınlanmış olmasından sonra :)

Yanıtla
avatar
20 Ocak 2016 00:41 ×

Merhaba Hocam :)
Olsun ya gerçek diyorum bi baktım aynı yorumlar felan çok hoşuma gitti. :) :D Kitap hakkında benimde düşüncem öyle 2. kitap tekrardan baskı halinde çıkar diye umuyorum. Tabi abi en yakın zamanda daha çok yayınlarla... :) Yorumun için çok teşekkür ederim. :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.