Bisiklet Anılarım #1

Merhaba. Bu yayınım da yine güzel bir konu ile sizlerleyim. Uzun zamandır yazmak istediğim konuya artık başlıyorum.
Bu sabah saat 7.00'da heyecanla yatağımdan kalktım. Elimi yüzümü yıkadım. 1-2 dilim açlığımı yatıştırması için ekmek yedim. Ardından bisiklet taytımı,formamı, eldiveni ve gerekenleri giydim.Bisikleti çıkardım. Kaskımı taktım ve hazırım.

Saat 7.30'da evimden 10km uzaklıkta olan turun başlayacağı yere gitmek için yola koyuldum.Turun başlayacağı yere geldim. Geldiğimde saat 8.10'du. Aslında bu sefer çok geç bile kalmıştım ama trafikte bazı sebeplerden dolayı yavaş gitmem gerekmişti. Neyse 20 dakika orada bisiklet arkadaşlarımla sohbet ettim.


Sıra geldi kalkışa. Rahat 85 kişiyi geçikti. Normalde ben başka grup ile gidiyordum ancak o grup bu hafta düzenleyemediğinden bu grupla birlikte gittik.

Şuana kadar bisiklet turlarında sadece 1 köye çıkarken zorlanmıştım ve buda 2.köy olarak zorlandığım köyler listeme geçti. :) Gerçekten çok dik rampası vardı. Birde rampaların biri bitiyor ardından diğeri gelmesi dahada yordu o da ayrı bir konu.

Ancak dönüşü daha güzel olduğunu söylesem yeridir. Çoğunlukla düz asfalt ve rampa aşağı gittiğimizden daha dinlendirici bir sürüş oldu. Bu arada köylere ulaştığımızda 30 dakika mola verdik. Unutmadan tur esnasında çektiğim 1 kaç fotoğraf ve videoyu da sizlerle paylaşayım. Bu benim ilk turum değildi. 4-5 aydır bisiklet ile uğraşıyorum ve inşallah da hiçbir sıkıntı olmadığı taktirde devamda edeceğim.Bu haftaki turum ise 70km idi. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer sormak istedikleriniz var ise alt kısımda bulunan yorum kısmından sorularınızı veya fikirlerinizi yazabilirsiniz. İyi günler.

5 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
11 Ocak 2016 20:14 ×

Bu turun en güzel taraflarından biri de harika manzaralar olsa gerek. Spor, sağlık vs. onları saymaya gerek yok zaten.

Yanıtla
avatar
11 Ocak 2016 20:23 ×

Orası öyle. :) Tam 5 aydır aktif bir şekilde turlara katılıyorum ve ben kendi şehrim olan (Bursa'da) bu kadar hiç gezmemiştim. Şuana kadar toplamda bisiklet ile 885km yapmış bulunmaktayım. Çok güzel hatıralarianılar oluyor insana. Hele o gruptaki dostluklar gerçekten çok güzel. Yaş fark etmiyor. 40'ı da , 60'ı da orada. :) Diğer bir yanı ise hepsiyle çok güzel ARKADAŞLIKLAR olması. :)) Yorumun için çok teşekkür ederim Mustafa abi.

Yanıtla
avatar
şafak
admin
26 Ocak 2016 00:35 ×

kullandığın aksiyon kamerasının markası modeli nedir?

Yanıtla
avatar
26 Ocak 2016 12:22 ×

Hocam aksiyon kameram olsa tüm turu cekerimde maalesef. Orada rampa yukarı olduğundan elimde telefonla çektim kısa bir süre. :) Ancak düşük bütçeye NoPro öneririm. :D

Yanıtla
avatar
26 Ocak 2016 12:24 ×

Hocam aksiyon kameram olsa tüm turu cekerimde maalesef. Orada rampa yukarı olduğundan elimde telefonla çektim kısa bir süre. :) Ancak düşük bütçeye NoPro öneririm. :D

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.