Sosyal Medya Tasarımlarını Yeniledim!

Uzun süredir böyle bir fikrim vardı. Hem Facebook sayfam için hem diğer sosyal medyalar için tasarımlarımı yenilemek istedim. Tabi sadece bunla da kalmıyor ama inşallah diğer fikrim ise yakında.

Diğer fikrim ne diye sorularınızı duyar gibiyim. Diğer fikrim şu hem blogspot.com olayı hem de su Furkan'ın Günlüğü ismi. Blogun ismini de değiştirmeyi düşünüyordum. Neden mi? Çünkü günlük deyince sanki tamamen günlük üzerine oluyor ve insanlara pek ilgi oluşturmuyor düşüncesindeyim. Bu nedenle blogumun ismini Furkan NARİN olarak değiştirmeyi planladım. Tabi sadece isim olarak değil yanında furkannarin.com olarak .com uzantısını da almayı düşünüyorum.

Aslında diğer isimde kişisel blog olduğunu ifade eder gibiydi ancak bu isim benim için daha uygun olacağını düşündüm. Ancak .com uzantısı alabilirim o da düşünceli. Sebebi ise şuanda bazı sebeplerden dolayı o kadar para verecek durumum olmadığından. Aslında 2-3 tane reklam gelseydi ordan gelecek bütçeden tabi hemen alacaktım ancak hiç gelmedi. Zaten benim amacım buradan para kazanmak değil ancak gerekli şeyler içinde iyi geliyor, birde azda olsa emeğinin karşılığını alınca insanın hoşuna gidiyor. Tabi yanlış anlamayın benim az önce dediğim gibi amacım para kazanmak vb. değil. :) 

Neyse şimdi gelelim tasarım aşamasındaki haline. Bir kaç fotoğrafta kararsız kaldığımdan hem size sormak istedim, hemde sizlerle paylaşmak istedim.


Başta tasarladığım tabi kaç kere oynadıktan sonra bu görsele getirebildim orası ayrı. Normalde alt kısmı başka bir şey yapacaktım ancak kötü duruyordu ve bende sitenin kategori bölümünü buraya geçirdim ve renkleri değiştirerek güzel bir fotoğraf elde etmeye çalıştım. Diğer taraflarda biraz göze hitap edecek şekilde tasarladım. :)

Bu fotoğrafta ise yukarıdaki fotoğraf boş gibi göründüğünü düşündüğümden üstüne biraz daha düşünüp bisiklet eklemek geldi. Neden bisiklet der iseniz çünkü bisiklet sporuyla uğraştığımı bir kaç yazımda söylemiştim ancak daha o konu hakkında yazı yazamadım, inşallah en yakın zamanda bisikletle ilgili maceralarımı da sizlerle paylaşmak isterim. Hem blog kendimle ilgili olduğundan, bence bisikletin oraya çok anlamlı olacağı aklıma geldi.


Bu fotoğraf üstteki fotoğraftan pek farklı değil. Tek farkı bisikletin kadro rengi. Aslında ilk başta siyah bisiklet logosunu koymuştum sonra bir arkadaşımın önerisi üzerine rengini değiştirdim, baktım pek uymadı. Siyahı tekrardan gözden geçirdim ve daha çok uyum sağladığını fark ettim. Büyük ihtimalle facebook sayfamızın kapak fotoğrafı bu olacak. Tabi şuanda daha tasarım aşamasında o yüzden değişme ihtimalide var.

Profil resmini daha emin değilim ancak değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer değiştirecek olduğumda .com uzantısına geçtiğim zaman tekrardan bu konu hakkında yazı yazmayı düşünüyorum o zaman artık tasarımların kesin olur. :)

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Sizde fotoğraflar hakkında düşüncelerinizi veya sormak istediğiniz soruları yorum kısmından yazarak bize iletebilirsiniz.4 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
enes
admin
9 Aralık 2015 20:31 ×

güzel olmuş eline sağlık furkan

Yanıtla
avatar
10 Aralık 2015 17:51 ×

Teşekkür ederim. Sağol. :)

Yanıtla
avatar
14 Ocak 2016 15:36 ×

Photoshop ve Adobe ürünlerini kullanman ve bu konularda bir şeyler yapmaya çalışan gerçekten çok iyi. Bisiklet temel galiba seni iyi ifade ediyor. Bisikleti seviyorsun çünkü. Blog uzantısını adsoyad.com şeklinde almak en iyi seçim olmuş.

Yanıtla
avatar
14 Ocak 2016 22:00 ×

Aynen bisiklet beni temsil ediyor :) Yorumun için çok teşekkür ederim bu arada Mustafa Abi :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.