Senin de KÜTÜPHANEN Olsun - Sosyal Sorumluluk Projesi


Şuanda Proje Durdurulmuştur.

Merhaba. Bu yayınımı hem çok heyecanlı hem de çok sevinçle yazıyorum. Çünkü ne zamandır düşündüğüm fikri gerçekleştirmek için harekete geçtim ve sonunda da başarıya ulaşacağımı düşünüyorum.
1 KİTAP= 100 ÖĞRENCİYE YENİ UFUK sloganıyla hayata geçirmeyi çok istediğim bir fikirle yola çıktık. Tabi bunun için de beni destekleyen herkese teşekkürü borç bilirim.
Fikrim Ne Mi?

Projemin amacı yardıma muhtaç okulların kütüphanelerine katkıda bulunmak. Ben de fikrimi sizlerin yardımıyla hayata geçireceğim inşallah. Bilindiği üzere doğu taraflarında ve birçok şehrimizde yardıma muhtaç okullarımız mevcut. Benim rolüm ise iyilik elçilerine aracı olmak. Yardıma muhtaç okullarla konuştuktan sonra bize gelen kitapları seviye düzeylerine göre değerlendirip muhtaç olan okulların kütüphanesine bağışlayacağız. İnşallah 1-2 ayda bir en az 1 okula gönderim olacaktır. Gelen kitap yoğunluğuna göre gönderim aralıkları değişebilir. Zaten gönderilerin hepsini blogumda tek tek paylaşacağım. :)

Kitapları Gönderdiğimizi Nasıl Anlayacaksınız?

Sizden gelen kitapları değerlendirdikten sonra gönderme aşamasındayken videolar, fotoğraflar çekilecek. Gönderdiğimiz okuldan video, fotoğraflar isteyeceğiz ve bunları düzenleyip siz sevgili okurlarımızla paylaşacağız.

Nasıl Yapacağımız Hakkında Bilgiler
  •  İlk önce göndereceğimiz okulun bilgilerini almak.   
  • Bilgileri aldıktan sonra sizden gelen kitapları göndereceğimiz okulun sınıf düzeylerine göre ayrıştırmak.
  • Ardından bu kitapları paketleyerek o kitapları yardıma muhtaç okullara ulaştırmak.
  •  Sonrasında ise oradan gelen sevinç karelerini sizlere aktarmak. :) 

Nasıl Göndereceksiniz?

Gönderme işlemi için yollayacağınız kitapları zarar görmeyecek şekilde paketledikten sonra size en yakın PTT şubesine gidip:
  • Bursa/Osmangazi Heykel PTT Şubesine kitabı/kitapları indirimli bir şekilde göndermek istiyorum diyeceksiniz.
  • Eğer kod sorarlar ise göndereceğiniz kitapların ağırlığı 1 kilogramı geçmiyorsa "401280698" bu kodu söyleyerek 3.88TL' ye veya daha ucuza gönderebilirsiniz. Ancak ağırlık 1 kilogramı geçiyor ise "100128070" kodunu söyleyerek 4.5TL veya daha ucuza gönderebilirsiniz.
  • Yollayacağınız kişinin ismi dediklerinde Furkan NARİ olarak söyleyin.
  • Telefon numarası olarak ise "**** *** ****" telefon numarasını söyleyerek bize kitaplarınızı göndermiş olursunuz.
Sizden bir ricam olacak. Eğer kitabınızın içine küçük bir not yazarsanız ve hangi şehirden yolladığınızı da yazarsanız çok memnun olurum. :)

Bana destek olmak için lütfen bu yayınımı sizlerde kendi blogunuzda, sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız daha çok kitap bağışı elde edebiliriz. Lütfen siz de 1 kitap da olsa (test kitabı, hikaye,roman vb.) olsa göndermenizi istiyorum. Sloganda da belirtildiği üzere belkide sizin gönderdiğiniz 1 kitap sayesinde 100 tane öğrenci bir çok bilgiye kavuşacak. 

Destek olmayı unutmayınız. Eğer sormak istediğiniz sorularınız varsa alt kısımda bulunan yorum kısmından veya iletişim bölümünden benimle irtibata geçebilirsiniz.


Şuana Kadar Yolladığım Okullar
Arpalıseki Köyü İlkokulu/Bitlis

6 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
28 Aralık 2015 20:48 ×

Çok güzel bir proje furkan başarılar dilerim.

Yanıtla
avatar
28 Aralık 2015 21:08 ×

Çok teşekkür ederim Gökhan Hocam. :) Bu arada " http://www.gokhaninguncesi.com/ " adresindeki desteğin için ayrıca teşekkür ederim.

Yanıtla
avatar
Uçlu Klavye
admin
13 Şubat 2016 20:18 ×

Güzel bir proje olmuş. Blogun hakkında bir kaç eleştiri yapmak istiyorum otomatik slayta ve bir kaç konu başlığından resimler çok kötü görünüyor hd resim yüklemeye gayret et bence.

Yanıtla
avatar
13 Şubat 2016 20:51 ×

Yorumun için çok teşekkür ederim. Bende farkındayım ve şuanda yeni tasarım düzenleniyor en kısa sürede zaten geçeceğim. Fotoğraflar zaten hd ancak anasayfadaki yerlerin ölçülere ve slayt alanındaki büyüklüklere uymadığından bozuk olarak görünüyor ancak içine girince fotoğrafa erişebilirsin. ;)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.