İlerleme Gizlendiği Ölçüde Büyük Bir Onay Kazanacaktır

İlerleme Gizlendiği Ölçüde Büyük Bir Onay Kazanacaktır sözünü Friedrich Engels söylemiştir ve bende bu sözü Her Şeyin Başı Blog adlı kitaptan okudum ve yazdım. Kitabın yazarı Salih Seçkin Sevinç'e buradan tebriklerimi iletiyorum.Geçenler de Burası Çok Sıcak adlı bir yazı yazmıştım. O yazıyı yazdıktan bir gün sonra ise Her Şeyin Başı Blog adlı kitabı buldum ve aldım. 

Aldığım günün akşamı hemen okumaya başladım ve üçüncü günün sonunda kitabı bitirdim. Bitirir bitirmez de zaten şuan da size hemen yazıyorum.

Kitaptan bir çok bildiğim bilgiyi tekrarladım ve üstüne daha da çok bilgi ekledim. Bu öğrendiğim bilgiler beni daha çok blog yazmaya tetikledi. Size balığı vermiyor balığın nasıl tutulacağını çok güzel açıklıyor.

Bir çok blog çeşidi hakkında yazılar, fotoğrafları shop bilgisi bilmeden de nasıl düzenleyebiliriz den tut, bir çok bloggerla röportajı, neden blog yazmalıyız ve dahası...

Eğer blog yazıyorsanız kesinlikle okumanız gereken bir kitap. Ama  yazmıyorsanız da nasıl açarım , nasıl içerik gibi bir çok soru aklınızdaysa yine sizinde kitabı kesinlikle okumanız gerekiyor. Kısacası içiniz de bloglarla alakalı kıpırtı varsa okumanız gereken bir kitap.

Örnek vermek gerekirse ben içerikleri mi daha nasıl kaliteli yapabilirim, yazı düzeni, nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bloggerlarla tanışabilirim gibi bir çok soru aklımda takılıydı. Şimdi diyeceksiniz ki bunlar İnternet'te de yazıyor. Yazıyor ama kitaptaki bilgiler kadar yok. Kitap biterken de bir off çekmiştim, keşke bitmese dediydim.

Ben mesela bloggerlarla tanışma bölümünü okuduktan sonra hemen iki blogger ağabeyime mesaj attım. Ardından bir saat sonra kadar geri dönüş almıştım ve çok mutlu olmuştum gerçekten. Tabi bunları şuan kısaltarak yazıyorum.

Uzun lafın kısası eğer aklınızda bir blog düşüncesi varsa ve kafanızda sorular eksik olmuyorsa, kitabı okumalısınız. Eğer hoşunuza gittiyse beğenirseniz, paylaşırsanız ve aklınıza takılan soruları yorum kısmından yazarsanız sevinirim.


Kitabın Arka Kısmı

8 yorum

Buraya Tıklayınız yorum
9 Eylül 2015 17:22 ×

Güzel bir yazı olmuş. Bugün d&r'da aradım ama bulamadım. İnternetten alacağım mecburen.

Yanıtla
avatar
9 Eylül 2015 20:12 ×

Yorumun icin saol :) Bende d&r da aldiydim. Okuduktan sonra yazarsan sevinirim. :)

Yanıtla
avatar
9 Eylül 2015 20:26 ×

Bir bakalım madem ki bu kadar iyi :)) Teşekkürler (:

Yanıtla
avatar
9 Eylül 2015 21:04 ×

Ne demek onemli degil yorumun icin teşekkür ederim :) Bir bakalim bu kadar gayet iyi de bir bakalimi anlayamadim (:

Yanıtla
avatar
10 Eylül 2015 11:42 ×

Bu kitabı 2015 yılının mart ayında okumuştum. Kitabı okuduktan sonra gerek blog yazma konusunda , gerekse teknik konularda eksiklerimi daha iyi gördüm. Benim için çok faydalı oldu eminim ki senin için de çok faydalı olmuştur. Her blog yazarına tavsiye ederim bu kitabı

Yanıtla
avatar
10 Eylül 2015 13:28 ×

Olmaz olur mu hocam :) Bir çok konuda daha çok bilgi sahibi oldum, webmaster vb. içerikler onlar bunlar. :) Yorumun İçin teşekkür ederim.

Yanıtla
avatar
Kayra
admin
16 Eylül 2015 11:38 ×

En kısa zamanda alıp okuyacağım, çok teşekkürler paylaşım için.

Yanıtla
avatar
16 Eylül 2015 15:11 ×

Ne demek önemli değil. :)

Yanıtla
avatar

yapım aşamasıSitemiz çalışmalar nedeniyle geçici olarak kapalı.